TAJEMNICA
CIEMNOŚCI

Jak nigdy wcześniej będziesz mógł przekonać się o niezwykłych możliwościach Twoich zmysłów. Poznasz potęgę dotyku, węchu, słuchu dzięki ekscytującemu połączeniu rozrywki i edukacji!

Już za drzwiami rozpoczniesz podróż w całkowitych ciemnościach zdając się tylko na siebie i wspomagającego Cię niewidomego edukatora. Kilka chwil pośród mroku szybko uzmysłowi Ci, że banalne codzienne czynności w tych warunkach stają się niezwykłym przeżyciem. Dowiesz się , jakich doświadczasz uczuć w ciemnościach, przekonasz się, jak komunikować się, gdy nie można odwołać się do wzroku, nauczysz się oceniać odległość i rozpoznawać otoczenie. Przede wszystkim jednak doświadczysz świata niewidomych i słabowidzących.

Ciemność sprawia, że wszyscy są równi, a najważniejsze staje się nasze człowieczeństwo. Znaczenie zyskują takie umiejętności jak komunikatywność, uczynność, życzliwość, praca w grupie i przywództwo. Te cechy, w przeciwieństwie do wzroku, nie znają barier takich jak status społeczny, wiek czy fizyczna sprawność. Wielkie znaczenie w przeżywaniu Tajemnicy Ciemności ma obecność osób niewidomych oraz z innymi niepełnosprawnościami. Ich praca jako animatorów odwraca schemat społecznego postrzegania - to oni stają się liderami i to oni pomagają nam a nie my im.

 

 

Ważne Miejsce logo